VÍTE, ŽE… Existuje několik pravidel, podle kterých vaše mysl fuguje?

Aktualizace: před 3 dny

Naše mysl, nám chce dát vždy to, co si myslí, že chceme. Ať už ji dáváme jakékoli instrukce, vědomě nebo podvědomě, udělá všechno proto, aby nám vyšla vstříc. A vůbec nehodnotí, jestli je to pro nás dobré nebo ne. Je naším úkolem nasměrovat ji tak, aby nám pomáhala na cestě, která je pro nás ta nejlepší.Určitě znáte nesmrtelný citát Henryho Forda, viďte? Vlastně to odpovídá poznatkům z oblasti moderní psychologie.

Podle známé britské hypnoterapeutky Marisy Peer prý naše mysl totiž:

  • Odpovídá na obrazy, které si v hlavě představujeme, a slova, která si říkáme – viz Henry Ford i sebenaplňující se proroctví: Co očekáváme, to má tendenci se realizovat.

  • Je hluboce naprogramovaná k tomu, aby nás udržela v tom, co už známe, a ochránila nás před vším novým a neznámým, obvykle strachem. Samozřejmě, tento program dlouhá tisíciletí chránil celý lidský druh před vyhynutím. V nás tento pud přetrvává dosud, byť nám přepadení tygrem už dávno nehrozí.

  • Se nás snaží ochránit nás od bolesti a vrátit k potěšení, byť nás to v dlouhodobém horizontu může zavést do pekla - i proto je tak těžké zbavit se závislostí.

  • Se učí a utvrzuje se opakováním.

  • Se nám vždycky snaží vyjít vstříc – chce nám dát to, co si myslí, že po ní chceme. A vychází z toho, jaká slova používáme.

  • Mnohem mocněji reaguje na naší představivost než znalosti a logiku.

Dalo by se o tom psát asi dlouho, ale pokud to velmi zkrátíme, pak to lze chápat i tak, že se všichni v každé minutě našeho života můžeme rozhodnout, jak budeme hovořit se svou myslí a čím ji budeme sytit.

  1. Bud´ odporem k čemukoli à la ´já to nesnáším; je to nuda; to vůbec nezvládnu; nemám šanci; je to peklo; ničí mě to; nenávidím to…´

  2. Nebo se pokusit (někdy asi i trošku obalamutit) naší mysl nainstruovat k podpoře toho, co udělat stejně musíme nebo chceme ve stylu: ´to půjde; to bude dobrý; připravím se a zvládnu to; zkusím to a něco nového se naučím; baví a naplňuje mě to; chci to zkusit a těším se na to...´

Já osobně hlasuji pro B. Cesta je stejně dlouhá, ale patrně bude příjemnější.


Pro co se rozhodnete dneska vy?

5 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše